VVE: Vroegschoolvariant [NIEUW]

“Alle scholen in Amsterdam Voorschool!” [Lodewijk Asscher]

De Vroegschoolvariant: een VVE variant voor scholen met minder dan 10% gewichtenleerlingen

  • Heeft u minder dan 10% gewichtenleerlingen in de onderbouw?
  • En werkt u samen of wilt u gaan samenwerken met een peuterspeelzaal of kinderdagverblijf om samen VVE locatie te worden?
  • En wilt u uitgaan van uw eigen werkwijze in de onderbouw, ook binnen VVE?

Dan is de Vroegschoolvariant voor u geschikt!

Op verzoek van de ondersteuningsunit VVE Amsterdam is door het ABC in samenwerking met CNA de Vroegschoolvariant ontwikkeld. Specifiek bedoeld voor scholen met weinig doelgroepkinderen die hun eigen werkwijze in de onderbouw willen afstemmen op de behoeften van jonge doelgroepkinderen.


Werkwijze

Het traject bestaat uit twee delen:

  1. In samenwerking met uw stadsdeel werkt u aan de randvoorwaarden voor VVE-erkenning. Dit betreft o.a. formuleren van beleid binnen school rond VVE, samenwerkingsafspraken met welzijn/kinderopvang, formatie voor voorschoolcoördinatie. Wanneer hieraan voldaan is volgt het 2e deel van het traject.
  2. Het 2e gedeelte bestaat uit een scan en een professionaliseringsplan en uitvoering hiervan:
  • Scan en rapportage: m.b.v. een Kijkwijzer wordt, op basis van een observatie in iedere onderbouwgroep en gesprekken met betrokken leerkrachten, in kaart gebracht welke aanvullingen wenselijk zijn om doelgroepkinderen het juiste (taal)aanbod te bieden. In de rapportage wordt tevens een professionaliseringsvoorstel gedaan.
  • Professionaliseringstraject: op basis van de rapportage volgt in overleg met de school een traject van minimaal 4 en maximaal 6 studiebijeenkomsten, 2 consulten per groep en eventueel bouwbijeenkomsten.
  • Globale inhoud van de bijeenkomsten: kennis VVE, doorgaande lijn, warme overdracht, taalstimulering en interactie, woordenschatdidactiek, klassenmanagement en ouderbetrokkenheid.
  • Het traject leidt tot certificering VVE na het volgen van de professionalisering en het opleveren van een opbrengstendocument waarin beschreven staat hoe de aanvullende werkwijze gericht op de doelgroepkinderen eruit ziet. Dit is een aanvulling op het schoolplan.

Contact

Neem voor informatie en een offerte op maat contact op met uw klantmanager >>